Internal Awards 2014-15

Award Class English Name Chinese Name
Best Performance in Sports Award 6D WAN KA WAI 温嘉緯
Conduct Award 1A LOI YEE YIN 雷綺妍
Conduct Award 1B CHEUNG OI CHUNG 張愛松
Conduct Award 1C CHOI HAU YU 蔡巧榆
Conduct Award 1E WONG LOK YI 黃樂怡
Conduct Award 2A CHUNG TSZ WING 鍾沚穎
Conduct Award 2B KWOK NGAN CHU 郭銀珠
Conduct Award 2C LAW WING HEI 羅穎希
Conduct Award 2D CHAN LOK YING 陳樂盈
Conduct Award 3B PUN YI TIK 潘懿狄
Conduct Award 3C ZHANG YANG MARIO RONGJIANG 張榕江
Conduct Award 3D WONG YU SZE 黃雨詩
Conduct Award 4A LI MIAOHONG 李妙虹
Conduct Award 4B CHAN HANG SUM 陳恒森
Conduct Award 4C CHAN KA MAN 陳嘉敏
Conduct Award 4D HO NOK YI 何諾怡
Conduct Award 5A LAW KA WING 羅家穎
Conduct Award 5B WANG SHANSHAN 王珊珊
Conduct Award 5C WONG YIK KWO 黃奕果
Conduct Award 5D HUNG HIU MAN 洪曉雯
Conduct Award 5E HO YUK YING 何鈺瑩
Conduct Award 6A NG KA YI 吳嘉怡
Conduct Award 6B CHOW CHEUNG TING 周璋婷
Conduct Award 6C CHAN WAI YEE 陳慧儀
Conduct Award 6D SO CHING CHING 蘇晴晴
Conduct Award 6E WAN LAC TINH 溫樂晴
Distinguished Student Award 1E WONG LOK YI 黃樂怡
Distinguished Student Award 2D CHAN LOK YING 陳樂盈
First in Secondary One 1A KAM LAI KI 甘麗琪
First in Secondary Three 3D KWOK YUEN CHI 郭遠志
First in Secondary Two 2D CHOW NGO KIU 周翱翹
Most Improved Student Award 1A CHANG SHUI SHAN 張瑞珊
Most Improved Student Award 1B CHENG KA MEI 鄭珈媚
Most Improved Student Award 1C HO TSZ YAU 何梓祐
Most Improved Student Award 1D FUNG CHING YEE 馮靜儀
Most Improved Student Award 1E LAU YING YUK 劉塋鈺
Most Improved Student Award 2A LAU MEI YU 劉美如
Most Improved Student Award 2B LAW PUI KI 羅沛淇
Most Improved Student Award 2C WONG TSZ SZE 黃子詩
Most Improved Student Award 2D CHAN WUN 陳媛
Most Improved Student Award 3A TSANG HIU TING 曾曉婷
Most Improved Student Award 3B LEE CHAK CHUEN 李澤全
Most Improved Student Award 3C CHEUK MAN LEONG 卓文亮
Most Improved Student Award 3D TAI HIU TING 戴曉婷
Most Improved Student Award 4A SO HIU TUNG 蘇曉桐
Most Improved Student Award 4B WONG YAN TONG 黃恩童
Most Improved Student Award 4C CHAN TSZ CHING 陳芷晴
Most Improved Student Award 4D IP CHEUK LONG 葉焯朗
Most Improved Student Award 5A HO LAI YU 何禮豫
Most Improved Student Award 5B CHUNG KIN CHING SABRINA 鍾見晴
Most Improved Student Award 5C CHAN HO MAN 陳顥文
Most Improved Student Award 5D CHIU YI TUNG 趙苡彤
Most Improved Student Award 5E HO YUK YING 何鈺瑩
Outstanding Student Award 1A LOI YEE YIN 雷綺妍
Outstanding Student Award 2D CHOW NGO KIU 周翱翹
Outstanding Student Award 3D KWOK YUEN CHI 郭遠志
Outstanding Student Award 4B CHAN HANG SUM 陳恒森
Outstanding Student Award 5B LAW HOI YING 羅愷瑩
Pursuit of Excellence Scholarship 5A HUNG LONG YIN 洪朗然
Pursuit of Excellence Scholarship 5A TAI KA CHUN 戴嘉俊
Pursuit of Excellence Scholarship 5B CHEUK KAI HO 卓啟浩
Pursuit of Excellence Scholarship 5B CHUI KWOK FUNG 徐國峰
Pursuit of Excellence Scholarship 5B LAW HOI YING 羅愷瑩
Pursuit of Excellence Scholarship 5B LUI KA YING 呂嘉瑩
Pursuit of Excellence Scholarship 5B TANG SUI HONG 鄧瑞康
Pursuit of Excellence Scholarship 5B TUNG LEUNG 董樑
Pursuit of Excellence Scholarship 5B WANG SHANSHAN 王珊珊
Pursuit of Excellence Scholarship 5C NG HEI TUNG 吳晞潼
Second in Secondary One 1A LOI YEE YIN 雷綺妍
Second in Secondary Three 3D YEUNG KA YIU 楊嘉瑤
Second in Secondary Two 2D YUNG CHUNG YIN 容頌言
Service Star Award 1E LAU YING YUK 劉塋鈺
Service Star Award 2D HO WING YI 何詠兒
Service Star Award 3D LEE WING LAM 李穎林
Service Star Award 4C CHAN TSZ CHING 陳芷晴
Service Star Award 5A HO LAI YU 何禮豫
Third in Secondary One 1A CHAN HIU LAAM 陳曉嵐
Third in Secondary Three 3D CHOI LOK YING 蔡樂盈
Third in Secondary Two 2D WONG HIU CHING 黃曉晴
Top of the Level in BAFS 4A LAU KA YIN 劉珈言
Top of the Level in BAFS 5B CHEUK KAI HO 卓啟浩
Top of the Level in BAFS 6A WONG TSZ CHING 黃芷晴
Top of the Level in Biology 3D CHOI LOK YING 蔡樂盈
Top of the Level in Biology 4B CHAN HANG SUM 陳恒森
Top of the Level in Biology 5B TANG SUI HONG 鄧瑞康
Top of the Level in Biology 6E CHEUNG KA WAH FRANCIS 張家華
Top of the Level in Chemistry 3D KWOK YUEN CHI 郭遠志
Top of the Level in Chemistry 4B YUNG CHUNG HANG 容頌恆
Top of the Level in Chemistry 5B TANG SUI HONG 鄧瑞康
Top of the Level in Chemistry 6E CHEUNG KA WAH FRANCIS 張家華
Top of the Level in Chinese History 1A KAM LAI KI 甘麗琪
Top of the Level in Chinese History 2D LEUNG KA YAN 梁嘉恩
Top of the Level in Chinese History 3C ZHANG YANG MARIO RONGJIANG 張榕江
Top of the Level in Chinese History 4B CHAN WAI HAN 陳惠嫻
Top of the Level in Chinese History 5B TUNG LEUNG 董樑
Top of the Level in Chinese History 6A MAK SZE KI 麥思棋
Top of the Level in Chinese Language 1D LIANG YING YAN 梁穎妍
Top of the Level in Chinese Language 2D NG MAN YAN 吳玟恩
Top of the Level in Chinese Language 3D CHAN KA ON 陳嘉安
Top of the Level in Chinese Language 4A CHEN XIAO TONG 陳曉彤
Top of the Level in Chinese Language 5B WANG SHANSHAN 王珊珊
Top of the Level in Chinese Language 6A CHUNG WING YAN 鍾咏欣
Top of the Level in Economics 4B MA KA PUI 馬嘉佩
Top of the Level in Economics 5B CHEUK KAI HO 卓啟浩
Top of the Level in Economics 6A CHONG MAN HIN 莊文軒
Top of the Level in English Language 1A KAM LAI KI 甘麗琪
Top of the Level in English Language 2D CHOW NGO KIU 周翱翹
Top of the Level in English Language 3D YU WING SUM 庾穎心
Top of the Level in English Language 4B YUNG CHUNG HANG 容頌恆
Top of the Level in English Language 5B TANG SUI HONG 鄧瑞康
Top of the Level in English Language 6A KO WAI LAM 高惠霖
Top of the Level in Geography 4A LAU KA YIN 劉珈言
Top of the Level in Geography 5B LAW HOI YING 羅愷瑩
Top of the Level in Geography 6E WONG HIU KWAN 黃曉君
Top of the Level in History 4B TANG SZE YAN 鄧詩欣
Top of the Level in History 5B LAW HOI YING 羅愷瑩
Top of the Level in History 6A KO WAI LAM 高惠霖
Top of the Level in ICT 4D WONG KA KIT 黃嘉杰
Top of the Level in ICT 5A TAI KA CHUN 戴嘉俊
Top of the Level in ICT 6A CHONG MAN HIN 莊文軒
Top of the Level in Integrated Humanities 1A KAM LAI KI 甘麗琪
Top of the Level in Integrated Humanities 2D CHOW NGO KIU 周翱翹
Top of the Level in Integrated Humanities 3D CHEUNG CHIN TO 張展滔
Top of the Level in Liberal Studies 4A TSANG KA YI 曾家怡
Top of the Level in Liberal Studies 5B CHUI KWOK FUNG 徐國峰
Top of the Level in Liberal Studies 6A KO WAI LAM 高惠霖
Top of the Level in Liberal Studies 6A MAK SZE KI 麥思棋
Top of the Level in Life Education 1C CHENG WING IN 鄭穎姸
Top of the Level in Life Education 1C RONG YINGZHU 容穎茱
Top of the Level in Life Education 1C TSOI WING YI 蔡詠沂
Top of the Level in Life Education 2D CHAN SZE YING 陳詩瑩
Top of the Level in Mathemathics Extension M1 5B CHEUK KAI HO 卓啟浩
Top of the Level in Mathemathics Extension M1 6A CHONG MAN HIN 莊文軒
Top of the Level in Mathemathics Extension M2 5A HUNG LONG YIN 洪朗然
Top of the Level in Mathemathics Extension M2 6E CHAN YUI CHIT 陳睿哲
Top of the Level in Mathematics 1A KAM LAI KI 甘麗琪
Top of the Level in Mathematics 2D YUNG CHUNG YIN 容頌言
Top of the Level in Mathematics 3C ZHANG YANG MARIO RONGJIANG 張榕江
Top of the Level in Mathematics 4A LAU KA YIN 劉珈言
Top of the Level in Mathematics 5A HUNG LONG YIN 洪朗然
Top of the Level in Mathematics 6A CHONG MAN HIN 莊文軒
Top of the Level in Music 1A CHAN TSZ YING 陳芷瑩
Top of the Level in Music 2D CHAN SZE YING 陳詩瑩
Top of the Level in Music 3D LEE WING LAM 李穎林
Top of the Level in Physical Education 1C LAM SIN HAANG 林羨桁
Top of the Level in Physical Education 2D CHUI PUI YAN 徐佩欣
Top of the Level in Physical Education 3D LEE WING LAM 李穎林
Top of the Level in Physical Education 4A WONG YUK KWAN 黃煜鈞
Top of the Level in Physical Education 5B LAU TAK KEI 劉德基
Top of the Level in Physical Education 6B CHAN KIN HANG 陳健衡
Top of the Level in Physics 3D KWOK YUEN CHI 郭遠志
Top of the Level in Physics 4B LAM TSZ CHUN 林子竣
Top of the Level in Physics 5A HUNG LONG YIN 洪朗然
Top of the Level in Physics 6E CHAN CHUNG HIN 陳重軒
Top of the Level in Putonghua 1D LIANG YING YAN 梁穎妍
Top of the Level in Putonghua 2D WONG YUEN YEE 黃婉儀
Top of the Level in Putonghua 3D YEUNG KA YIU 楊嘉瑤
Top of the Level in Religious Education 1A KAM LAI KI 甘麗琪
Top of the Level in Religious Education 2D CHAN KA LAI 陳嘉麗
Top of the Level in Religious Education 3D LUI CHEUK LAM 呂卓琳
Top of the Level in Religious Education 6C CHOW NGA CHING 鄒雅晴
Top of the Level in Religious Studies 4B CHAN WAI HAN 陳惠嫻
Top of the Level in Religious Studies 4B LIN YUET PO 練悅寶
Top of the Level in Religious Studies 5B LUI KA YING 呂嘉瑩
Top of the Level in Science 1A CHAN HIU LAAM 陳曉嵐
Top of the Level in Science 2D YUNG CHUNG YIN 容頌言
Top of the Level in Technology & Living 1A KAM LAI KI 甘麗琪
Top of the Level in Technology & Living 2D CHAN KA LAI 陳嘉麗
Top of the Level in Technology & Living 3D LEE WING LAM 李穎林
Top of the Level in Visual Arts 1A KAM LAI KI 甘麗琪
Top of the Level in Visual Arts 2D CHAN KA LAI 陳嘉麗
Top of the Level in Visual Arts 3D CHU KA LAM 朱嘉琳
Top of the Level in Visual Arts 4B CHEN WAI MING 陳蔚茗
Top of the Level in Visual Arts 5C NG HEI TUNG 吳晞潼
Top of the Level in Visual Arts 6E CHEUNG KA WAH FRANCIS 張家華
Award Class English Name Chinese Name
Outstanding Performance in Service Award 6A HUANG MEI YEE 黃美儀
Outstanding Performance in Service Award 6A TONG OI CHU 湯愛珠
Outstanding Performance in Service Award 6C CHAN FUN YI 陳歡兒
Outstanding Performance in Service Award 6D CHUNG YI HAN 鍾怡嫻
Outstanding Performance in Service Award 6E CHAN CHUNG HIN 陳重軒
Outstanding Performance in Service Award 6E CHEUNG KA MAN 張嘉敏
Outstanding Performance in Service Award 6E HO HIU MING 何曉明
Service Award 1B LUK CHAK MAN 陸澤民
Service Award 2C YUEN WING YI 阮穎兒
Service Award 2D CHUI PUI YAN 徐佩欣
Service Award 3D LEE WING LAM 李穎林
Service Award 3D LUI CHEUK LAM 呂卓琳
Service Award 3D WONG SIN LONG 黃善朗
Service Award 4A CHAN SIU YIN 陳小燕
Service Award 4A CHIU TIK NGA 趙廸雅
Service Award 4A HUNG HIN LONG 孔憲朗
Service Award 4A KEUNG NGA YAN 姜雅昕
Service Award 4A LAU KA YIN 劉珈言
Service Award 4A LEE CHUN HO JEFFERY 李俊豪
Service Award 4A LEE YAU 李柔
Service Award 4A LEUNG WAI KI 梁慧琪
Service Award 4A LI MIAOHONG 李妙虹
Service Award 4A SITU KWOK SHING 司徒國成
Service Award 4A SO HIU TUNG 蘇曉桐
Service Award 4A TSANG KA YI 曾家怡
Service Award 4A WOO SUM YUE 胡琛渝
Service Award 4A WU WAI SHAN 胡慧珊
Service Award 4A YIP MAN WAI 葉文蔚
Service Award 4B CHAN HANG SUM 陳恒森
Service Award 4B CHAN TIN LOK 陳天樂
Service Award 4B CHAN WAI HAN 陳惠嫻
Service Award 4B CHAN WAN MAN 陳溫雯
Service Award 4B LAU TSZ CHING 劉芷澄
Service Award 4B LEE SHING LEUNG 李聖樑
Service Award 4B SIU PAK TUNG 蕭栢東
Service Award 4B WONG HIU CHING 黃曉程
Service Award 4B WONG YAN TONG 黃恩童
Service Award 4B YIU CHI NANG 姚志能
Service Award 4B ZHOU YUETING 周月婷
Service Award 4C CHAN TSZ CHING 陳芷晴
Service Award 4C TAM SZE WAI 譚思慧
Service Award 5A CHAN KWAN CHI 陳鈞嗣
Service Award 5A CHOW HO LUN 周灝麟
Service Award 5A HO LAI YU 何禮豫
Service Award 5A HUNG LONG YIN 洪朗然
Service Award 5A LAM KAI HO 林啟浩
Service Award 5A LAM NGA SZE 林雅思
Service Award 5A TAI KA CHUN 戴嘉俊
Service Award 5B CHAN HOI TUNG 陳凱彤
Service Award 5B CHAN KEI TUNG 陳杞彤
Service Award 5B CHOW HANG TING 周幸婷
Service Award 5B CHOW PIK YAN 周碧殷
Service Award 5B CHUNG WUN WAI 鍾煥維
Service Award 5B HUI WING LAM 許詠嵐
Service Award 5B LAW HOI YING 羅愷瑩
Service Award 5B LI JIAXING 李嘉興
Service Award 5B LUI KA YING 呂嘉瑩
Service Award 5B TANG SUI HONG 鄧瑞康
Service Award 5B TANG WAI SZE 鄧煒詩
Service Award 5B WONG KIN FAI 黃健輝
Service Award 5B XIAO YAU SHING 蕭友誠
Service Award 5B YIU KA HEI 姚嘉曦
Service Award 5C CHAN HO MAN 陳顥文
Service Award 5C CHAU WAI SUEN 周委宣
Service Award 5C LAM NGA TUNG 林雅彤
Service Award 5C LAM WAI KIT 林偉杰
Service Award 5C LAU CHING 劉清
Service Award 5C TSANG HO YI 曾可兒
Service Award 5C WONG SIN YI 黃善怡
Service Award 5C WONG WING YAN 黃潁茵
Service Award 5C YEUNG HANG WING 楊亨詠
Service Award 5D CHEUNG WAI YAN 張蔚恩
Service Award 5D HUNG HIU MAN 洪曉雯
Service Award 5D LAI SIU TING 賴紹婷
Service Award 5E KWAN YING TO KATELYN 關映淘
Service Award 6A CHAN YU HIN 陳宇軒
Service Award 6B CHAN KIN HANG 陳健衡
Service Award 6B CHAN NOK YI 陳諾怡
Service Award 6B LEE LOK YIU 李樂瑤
Service Award 6B MAN WAI CHUN 文威俊
Service Award 6C CHENG KWAN TO 鄭鈞淘
Service Award 6D SO CHING CHING 蘇晴晴
Service Award 6E LAI KA YUE 黎嘉裕
Service Award 6E TSO YEE MING 曹義銘
Service Award 6E YUEN NI TUN NATHAN 袁彌敦

Sports Day

Event Position Name Class/House/Result
100H-A-Boy 1st WAN KA WAI 6D W 19.34"
2nd LAU TAK KEI 5B L 20.06"
3rd CHENG HOK HOI 5D L 21.05"
100H-A-Girl 1st NG SIN YU 5A C 20.37"
2nd HUANG MEI YEE 6A W 21.24"
3rd TSE KA KIU 6C C 22.43"
100H-B-Boy 1st WONG TING YUEN 3B C 18.41"
2nd CHEONG CHI KIN 4D L 20.11"
3rd KWOK YUEN CHI 3D C 20.66"
100H-B-Girl 1st LAU SIN YI 3B H 51.16"
2nd
3rd
100m-A-Boy 1st CHAN KIN HANG 6B L 11.44"
2nd WONG HONG TAI 6D H 12.21"
3rd CHOI HIU FUNG 6D W 12.34"
100m-A-Girl 1st FAN YUEN YUNG 6E W 15.13"
2nd HUANG MEI YEE 6A W 15.480"
3rd LING SHUK MAN 5E H 15.481"
100m-B-Boy 1st HUNG LAP FUNG 3C L 12.590"
2nd KWONG KA LONG 4B C 12.591"
3rd TSE KWAN KIU 4A C 12.650"
100m-B-Girl 1st WONG HIU LAAM 3C C 15.87"
2nd YEUNG SZE NGA 3D W 16.44"
3rd CHIM PUI TSUN 4B W 16.89"
100m-C-Boy 1st LAM WING HIM 2A C 14.180"
2nd TING CHUNG CHING 2A C 14.181"
3rd KWOK MAN TSAAN 2B C 14.56"
100m-C-Girl 1st YUEN WING YI 2C W 15.37"
2nd CHAN HIU LAAM 1A C 15.50"
3rd CHAU HEI MAN 2D C 16.82"
1500m-A-Boy 1st CHENG CHUNG KIU 5D C 5'35.45"
2nd LI JIAXING 5B W 5'42.63"
3rd WONG HO YIN 6A W 5'43.20"
1500m-A-Girl 1st YIU WAI YING 6E L 7'06.95"
2nd ZHOU YUETING 4B L 7'23.51"
3rd CHOW PIK YAN 5B C 7'31.16"
1500m-B-Boy 1st WONG YUK KWAN 4A C 5'34.16"
2nd CHEUNG CHIN TO 3D L 5'37.03"
3rd FAN LOK KIN 3B L 5'38.59"
1500m-B-Girl 1st WU WAI SHAN 4A L 7'16.98"
2nd LAM NICOLE ON CHIT 3C L 7'30.10"
3rd LAU KA YIN 4A H 7'30.101
1500m-C-Boy 1st WONG YAT HEI 1B C 6'13.51"
2nd LO CHO TUNG 2B W 6'14.59"
3rd YUNG CHUNG YIN 2D C 6'48.56"
200m-A-Boy 1st CHAN KIN HANG 6B L 24.40"
2nd LI KAM FAI 6B L 25.58"
3rd WONG CHUN KIT 5A C 25.90"
200m-A-Girl 1st FAN YUEN YUNG 6E W 31.47"
2nd LAM NGA TUNG 5C H 32.75"
3rd NGAN SIU YAN 4C L 35.94"
200m-B-Boy 1st KWOK YUEN CHI 3D C 26.85"
2nd LO LOK YIN 3A L 27.30"
3rd HUNG LAP FUNG 3C L 27.400"
200m-B-Girl 1st CHAN SIU YIN 4A L 32.50"
2nd CHAN SZE YING 2D C 35.43"
3rd TAM TSZ YAN 3A C 35.87"
200m-C-Boy 1st KWOK MAN TSAAN 2B C 31.24"
2nd LAM SAM 2C W 32.56"
3rd LUK CHAK MAN 1B C 33.430"
200m-C-Girl 1st YUEN WING YI 2C W 33.33"
2nd YUEN WING LAM 2B L 36.050"
3rd WONG TSZ SZE 2C W 36.051"
400m-A-Boy 1st CHEUNG KA TO 4A H 0'56.18"
2nd MAN WAI CHUN 6B C 0'58.00"
3rd LI KAM FAI 6B L 1'00.34"
400m-A-Girl 1st CHEUNG KA MAN 6E C 1'11.72"
2nd MAK CHING MAN 5D L 2'04.82"
3rd
400m-B-Boy 1st WONG YUK KWAN 4A C 1'01.03"
2nd LO LOK YIN 3A L 1'01.55"
3rd CHAN HEI LONG 3A H 1'06.47"
400m-B-Girl 1st LAU TSZ CHING 4B W 1'18.62"
2nd CHAN SZE YING 2D C 1'27.62"
3rd LIANG YING YAN 1D L 1'29.96"
400m-C-Boy 1st YU WANG CHI 2A W 1'10.03"
2nd SZETO CHUNG WANG 1A W 1'16.25"
3rd WONG YAT HEI 1B C 1'18.06"
400m-C-Girl 1st NG KWAN YEE 1A C 1'21.22"
2nd LI CHEUK YAN 2C W 1'24.32"
3rd WONG TSZ SZE 2C W 1'26.62"
4x100m-A-Boy 1st COURAGE 4X C 0'51.21"
2nd HONESTY 4X H 0'51.28"
3rd LOYALTY 4X L 0'51.72"
4x100m-A-Girl 1st COURAGE 4X C 1'01.11"
2nd HONESTY 4X H 1'04.09"
3rd WISDON 4X W 1'04.42"
4x100m-B-Boy 1st COURAGE 4X C 52.27"
2nd HONESTY 4X H 53.34"
3rd WISDOM 4X W 54.390"
4x100m-B-Girl 1st LOYALTY 4X L 01'03.65
2nd WISDON 4X W 01'06.24
3rd COURAGE 4X C 01'06.59
4x100m-C-Boy 1st COURAGE 4X C 00'59.25
2nd WISDOM 4X W 01'02.68
3rd HONESTY 4X H 01'08.62
4x100m-C-Girl 1st WISDON 4X W 1'06.72"
2nd COURAGE 4X C 1'08.44"
3rd LOYALTY 4X L 1'10.42"
4x400m-A-Boy 1st LOYALTY 4X L 4'01.28"
2nd HONESTY 4X H 4'04.18"
3rd COURAGE 4X C 4'07.93"
4x400m-A-Girl 1st COURAGE 4X C 5'15.84"
2nd WISDON 4X W 5'18.62"
3rd LOYALTY 4X L 5'20.56"
4x400m-B-Boy 1st LOYALTY 4X L 4'28.09"
2nd COURAGE 4X C 4'33.34"
3rd HONESTY 4X H 4'41.84"
4x400m-B-Girl 1st LOYALTY 4X L 5'42.02"
2nd WISDON 4X W 5'54.15"
3rd HONESTY 4X H 5'56.09"
4x400m-C-Boy 1st WISDOM 4X W 5'07.43"
2nd COURAGE 4X C 5'17.72"
3rd HONESTY 4X H 5'44.90"
800m-A-Boy 1st CHEUNG KA TO 4A H 2'26.52"
2nd LI JIAXING 5B W 2'28.78"
3rd CHENG CHUNG KIU 5D C 2'29.02"
800m-A-Girl 1st CHEUNG KA MAN **New Record** 6E C 2'46.75"
2nd ZHOU YUETING 4B L 3'11.22"
3rd YIU WAI YING 6E L 3'11.23"
800m-B-Boy 1st CHEUNG CHIN TO 3D L 2'36.09"
2nd FAN LOK KIN 3B L 2'41.41"
3rd LEE CHUN HO JEFFERY 4A H 2'43.42"
800m-B-Girl 1st WU WAI SHAN 4A L 3'16.78"
2nd LAU KA YIN 4A H 3'18.81"
3rd LAM NICOLE ON CHIT 3C L 3'19.34"
800m-C-Boy 1st LO CHO TUNG 2B W 3'13.56"
2nd LO CHEUK HANG 1A C 3'14.31"
3rd CHAN PUI YIN 2D H 3'43.65"
800m-C-Girl 1st LI CHEUK YAN 2C W 3'29.02"
2nd PANG WING KI 2D L 3'35.06"
3rd HO OI YAN 1A W 3'48.00"
DIS-A-Boy 1st LUNG KA CHI 5E L 22.79m
2nd CHAN YU HIN 6A W 20.37m
3rd WAN KA WAI 6D W 19.50m
DIS-A-Girl 1st LI TSZ TUNG VICKY 6E L 19.61m
2nd HUI WING LAM 5B W 16.97m
3rd CHEUNG WAI 6E W 12.90m
DIS-B-Boy 1st KWOK CHIN HEI 3C W 19.12m
2nd LAM HOI KIT 3C H 16.09m
3rd LAM YIU TING 3A W 15.73m
DIS-B-Girl 1st YIU WING LEE 4A W 16.14m
2nd WONG HIU LAAM 3C C 13.43m
3rd FUNG MAN YI 3A C 12.08m
HJ-A-Boy 1st MAN WAI CHUN 6B C 1.65m
2nd WONG KIN FAI 5B C 1.55m
3rd YIU WING SAN 6B L 1.50m
HJ-A-Girl 1st LAM NGA TUNG 5C H 1.17
2nd WONG PO KWAN 5B W 1.122
3rd HO WUN SZE 4D C 1.121
HJ-B-Boy 1st TSE KWAN KIU 4A C 1.50m
2nd WOO KA KI 4B L 1.381m
3rd CHAN MAN FAI 3C L 1.380m
HJ-B-Girl 1st LUI WAI SHAN ANGELA 4B W 1.20m
2nd YIP MAN WAI 4A L 1.17m
3rd WU WAI SHAN 4A L 1.131m
HJ-C-Boy 1st NG SHIU YIN 2B W 1.32m
2nd LAM SAM 2C W 1.28m
3rd HUANG HUNG CHUN 1B L 1.13m
HJ-C-Girl 1st WONG HIU CHING 2D W 01.15m
2nd CHAN WING YEE 1D H 01.10m
3rd NG HAU YI 2D W 0.89m
JA-A-Boy 1st CHENG CHUNG KIU 5D C 32.35m
2nd CHIU YIK LONG 5D W 25.82m
3rd WONG KIN FAI 5B C 25.33m
JA-A-Girl 1st LAW HOI YING 5B L 16.05
2nd LAI SUET YEE 6E L 14.18
3rd HUANG MEI YEE 6A W 12.86
JA-B-Boy 1st TSE KWAN KIU 4A C 16.56m
2nd LAI TSZ TSUN 3B H 14.50m
3rd LEE CHAK CHUEN 3B L 13.28m
LJ-A-Boy 1st HUI KIN CHUNG 3D C 04.23
2nd LAM CHEUNG HEI 5A C 04.62
3rd MAK CHEUK YAT 6B H 04.64
LJ-A-Girl 1st CHEUNG KA MAN 6E C 4.23m
2nd FAN YUEN YUNG 6E W 3.91m
3rd CHEUNG HOI CHING 5B W 3.88m
LJ-B-Boy 1st SO HIU TUNG 4A H 5.23m
2nd LO LOK YIN 3A L 4.72m
3rd CHEONG CHI KIN 4D L 4.62m
LJ-B-Girl 1st CHAN SIU YIN **New Record** 4A L 4.43
2nd WONG TSZ CHING 4A C 3.81
3rd WU CARMEN 3A H 3.701
LJ-C-Boy 1st WONG HO YIN MICHAEL 2B C 4.40m
2nd SZETO CHUNG WANG 1A W 4.15m
3rd LO KAM LUN 1B L 3.43m
LJ-C-Girl 1st WONG HIU CHING 2D W 3.651
2nd NG MAN YAN 2D H 3.650
3rd YUEN TSZ SIN 2D L 3.61
SP-A-Boy 1st LUNG KA CHI / LEE YUI HEI 5E L 09.40m /6B H 09.40m
2nd
3rd YIU WING SAN 6B L 08.95m
SP-A-Girl 1st LI TSZ TUNG VICKY 6E L 08.13m
2nd TUNG WING SUI 6D H 06.71m
3rd CHAN PUI YAN 5A W 06.51m
SP-B-Boy 1st LAM CHIU WAI 3D W 09.33m
2nd WOO KA KI 4B L 09.16m
3rd LAM HOI KIT 3C H 08.50m
SP-B-Girl 1st YIU WING LEE 4A W 6.94m
2nd WAI YIK TUNG 3A C 6.15m
3rd WAN SI NGA 3A L 5.92m
SP-C-Boy 1st YU WANG CHI 2A W 08.11m
2nd LUNG KA CHUN 2A H 07.96m
3rd CHAN CHAK HONG 1D C 07.82m
SP-C-Girl 1st YIP CHUI YIN 2C C 06.04m
2nd LI CHEUK YAN 2C W 05.51m
3rd WONG ON KI 1B H 05.47m
TJ-A-Boy 1st LAU TAK KEI 5B L 10.54m
2nd LI JIAXING 5B W 10.39m
3rd WAN KA WAI 6D W 10.37m
TJ-B-Boy 1st WONG TING YUEN 3B C 10.55m
2nd WONG YUK KWAN 4A C 10.53m
3rd CHEONG CHI KIN 4D L 09.37m