Internal Awards 2013-14

Award Class English Name Chinese Name
Best Performance in Sports Award 5E CHEUNG KA MAN 張嘉敏
Conduct Award 1A MAK SUET YING 麥雪瑩
Conduct Award 1B CHAN LOK YING 陳樂盈
Conduct Award 1C CHUI PUI YAN 徐佩欣
Conduct Award 1D NG HAU YI 吳巧怡
Conduct Award 1E TANG CHOI LEI 鄧彩梨
Conduct Award 2A TAM HIU YAN 譚曉恩
Conduct Award 2B WONG YEE MEI 王綺美
Conduct Award 2C ZHANG YANG MARIO RONGJIANG 張榕江
Conduct Award 2D WONG YU SZE 黃雨詩
Conduct Award 3B SITU KWOK SHING 司徒國成
Conduct Award 3C LEE YAU 李柔
Conduct Award 3D LAU KA YIN 劉珈言
Conduct Award 4A LAW KA WING 羅家穎
Conduct Award 4B LAW HOI YING 羅愷瑩
Conduct Award 4C WONG YIK KWO 黃奕果
Conduct Award 4E TANG KIN KI 鄧鍵淇
Conduct Award 5A LAU KA YU 劉珈余
Conduct Award 5B LEUNG SIU WAN 梁筱昀
Conduct Award 5C CHAN FUN YI 陳歡兒
Conduct Award 5D SO CHING CHING 蘇晴晴
Conduct Award 5E WAN LAC TINH 溫樂晴
Conduct Award 6A LEUNG HOI LAM 梁鎧琳
Conduct Award 6B CHAN YU SHEK 陳宇碩
Conduct Award 6C LEE WING TUNG 李穎彤
Conduct Award 6D CHEUNG HEI LAM 張希臨
Conduct Award 6E CHOW OI SHAN 周靄姍
Distinguished Student Award 1A NG MAN YAN 吳玟恩
Distinguished Student Award 2A TAM HIU YAN 譚曉恩
Distinguished Student Award 2D LAM YEE WING 林依穎
Distinguished Student Award 2D LEE WING LAM 李穎林
Distinguished Student Award 3D LAU KA YIN 劉珈言
Distinguished Student Award 3D LI MIAOHONG 李妙虹
First in Secondary One 1A CHOW NGO KIU 周翱翹
First in Secondary Three 3D YUNG CHUNG HANG 容頌恆
First in Secondary Two 2D CHOI LOK YING 蔡樂盈
Good Student Award 2D TAI HIU TING 戴曉婷
Good Student Award 3A YIP MAN WAI 葉文蔚
Good Student Award 3B SITU KWOK SHING 司徒國成
Good Student Award 3D CHIU TIK NGA 趙廸雅
Good Student Award 3D KEUNG NGA YAN 姜雅昕
Good Student Award 3D LAU TSZ CHING 劉芷澄
Most Improved Student Award 1A LAM SHUN YAN 林純茵
Most Improved Student Award 1B CHAN YING 陳㼆
Most Improved Student Award 1C CHAN PUI YIN 陳培彥
Most Improved Student Award 1D YUEN WING LAM 阮穎琳
Most Improved Student Award 1E CHUNG TSZ WING 鍾沚穎
Most Improved Student Award 2A CHAN KA LING 陳嘉靈
Most Improved Student Award 2B LAM SUI TING 林瑞婷
Most Improved Student Award 2C CHAN SIN TING 陳倩婷
Most Improved Student Award 2D CHAN HAU MAN 陳巧敏
Most Improved Student Award 3A HAR KWAI POR 夏桂波
Most Improved Student Award 3B IP CHEUK LONG 葉焯朗
Most Improved Student Award 3C NG CHEUK FUNG 吳焯峰
Most Improved Student Award 3D FENG MAJING 馮媽菁
Most Improved Student Award 4A CHOW CHUEN SHING 周銓誠
Most Improved Student Award 4B WONG YUEN YING 黃婉瑩
Most Improved Student Award 4C YIP HO YAN 葉荷恩
Most Improved Student Award 4D WONG TANG KIU 黃鐙嶠
Most Improved Student Award 4E CHAN TAK YING 陳德英
Most Improved Student Award 5A NG CHUN YIN 吳俊賢
Most Improved Student Award 5B LI KAM FAI 李錦輝
Most Improved Student Award 5C CHOW NGA CHING 鄒雅晴
Most Improved Student Award 5D CHEUNG HO YIN 張皓然
Most Improved Student Award 5E CHING YIU WAI 程嬈卉
Outstanding Student Award 1A CHOW NGO KIU 周翱翹
Outstanding Student Award 2D LUI CHEUK LAM 呂卓琳
Outstanding Student Award 3D YUNG CHUNG HANG 容頌恆
Outstanding Student Award 4B LAW HOI YING 羅愷瑩
Outstanding Student Award 5D SO CHING CHING 蘇晴晴
Outstanding Student Award 5E CHAN CHUNG HIN 陳重軒
Pursuit of Excellence Scholarship 5A CHONG MAN HIN 莊文軒
Pursuit of Excellence Scholarship 5A CHUNG WING YAN 鍾咏欣
Pursuit of Excellence Scholarship 5A KO WAI LAM 高惠霖
Pursuit of Excellence Scholarship 5A WONG TSZ CHING 黃芷晴
Pursuit of Excellence Scholarship 5C NG HIU CHING 吳曉晴
Pursuit of Excellence Scholarship 5D CHUNG YI HAN 鍾怡嫻
Pursuit of Excellence Scholarship 5D SO CHING CHING 蘇晴晴
Pursuit of Excellence Scholarship 5E CHAN YUI CHIT 陳睿哲
Pursuit of Excellence Scholarship 5E CHEUNG KA WAH FRANCIS 張家華
Pursuit of Excellence Scholarship 5E WONG HIU KWAN 黃曉君
Pursuit of Excellence Scholarship 5E WONG YUK KIU 黃郁翹
Second in Secondary One 1A YUNG CHUNG YIN 容頌言
Second in Secondary Three 3D LAU KA YIN 劉珈言
Second in Secondary Two 2D CHAN KA ON 陳嘉安
Service Star Award 1C CHAN HIU YAN 陳曉欣
Service Star Award 2B HUI NGAN SIN 許銀仙
Service Star Award 3D LI MIAOHONG 李妙虹
Service Star Award 4B TANG WAI SZE 鄧煒詩
Service Star Award 5A HAR PIK YAN 夏碧欣
Third in Secondary One 1A WONG HIU CHING 黃曉晴
Third in Secondary Three 3D CHAN HANG SUM 陳恒森
Third in Secondary Two 2D YEUNG KA YIU 楊嘉瑤
Top of the Level in BAFS 4B CHEUK KAI HO 卓啟浩
Top of the Level in BAFS 5A WONG TSZ CHING 黃芷晴
Top of the Level in BAFS 6C WONG HO TAI 王浩泰
Top of the Level in Biology 3D LI MIAOHONG 李妙虹
Top of the Level in Biology 4B TANG SUI HONG 鄧瑞康
Top of the Level in Biology 5D CHUNG YI HAN 鍾怡嫻
Top of the Level in Biology 6C CHAN KA MAN 陳嘉雯
Top of the Level in Chemistry 3D YUNG CHUNG HANG 容頌恆
Top of the Level in Chemistry 4B TANG SUI HONG 鄧瑞康
Top of the Level in Chemistry 5E CHAN YUI CHIT 陳睿哲
Top of the Level in Chemistry 6C HUI KIM HUNG 許劍鴻
Top of the Level in Chinese History 1A YUNG CHUNG YIN 容頌言
Top of the Level in Chinese History 2D CHAN KA ON 陳嘉安
Top of the Level in Chinese History 3D YUNG CHUNG HANG 容頌恆
Top of the Level in Chinese History 4B TUNG LEUNG 董樑
Top of the Level in Chinese History 5A CHUNG WING YAN 鍾咏欣
Top of the Level in Chinese History 6C LUO WEIHAO 羅偉豪
Top of the Level in Chinese Language 1A NG MAN YAN 吳玟恩
Top of the Level in Chinese Language 2C ZHANG YANG MARIO RONGJIANG 張榕江
Top of the Level in Chinese Language 3D CHEN XIAO TONG 陳曉彤
Top of the Level in Chinese Language 4B WANG SHANSHAN 王珊珊
Top of the Level in Chinese Language 5A CHUNG WING YAN 鍾咏欣
Top of the Level in Chinese Language 6C CHAN KA MAN 陳嘉雯
Top of the Level in Economics 4B CHEUK KAI HO 卓啟浩
Top of the Level in Economics 5A CHONG MAN HIN 莊文軒
Top of the Level in Economics 6C WONG HO TAI 王浩泰
Top of the Level in English Language 1A CHOW NGO KIU 周翱翹
Top of the Level in English Language 2D CHOI LOK YING 蔡樂盈
Top of the Level in English Language 3D YUNG CHUNG HANG 容頌恆
Top of the Level in English Language 4B TANG SUI HONG 鄧瑞康
Top of the Level in English Language 5E WONG YUK KIU 黃郁翹
Top of the Level in English Language 6C CHAN KA MAN 陳嘉雯
Top of the Level in Geography 4B TANG SUI HONG 鄧瑞康
Top of the Level in Geography 5D SO CHING CHING 蘇晴晴
Top of the Level in Geography 6C LEE TSZ CHING 李子晴
Top of the Level in History 4B LAW HOI YING 羅愷瑩
Top of the Level in History 5A KO WAI LAM 高惠霖
Top of the Level in History 6C LEE TSZ CHING 李子晴
Top of the Level in ICT 4A HO LAI YU 何禮豫
Top of the Level in ICT 5A CHONG MAN HIN 莊文軒
Top of the Level in ICT 6C LO CHING ON 盧政安
Top of the Level in Integrated Humanities 1A YUNG CHUNG YIN 容頌言
Top of the Level in Integrated Humanities 2D WONG LOK YIU 黃樂瑤
Top of the Level in Integrated Humanities 3D LAU KA YIN 劉珈言
Top of the Level in Liberal Studies 4B LAW HOI YING 羅愷瑩
Top of the Level in Liberal Studies 5E WONG HIU KWAN 黃曉君
Top of the Level in Liberal Studies 6C CHAN KA MAN 陳嘉雯
Top of the Level in Life Education 1B KWOK YU HIN 郭雨軒
Top of the Level in Life Education 2D YEUNG KA YIU 楊嘉瑤
Top of the Level in Mathemathics Extension M1 5A CHONG MAN HIN 莊文軒
Top of the Level in Mathemathics Extension M1 6C LEE WING TUNG 李穎彤
Top of the Level in Mathemathics Extension M2 5E CHAN YUI CHIT 陳睿哲
Top of the Level in Mathemathics Extension M2 6C WONG HO TAI 王浩泰
Top of the Level in Mathematics 1C LAW TSZ LAM 羅梓霖
Top of the Level in Mathematics 2D LEUNG KA TSUN 梁家浚
Top of the Level in Mathematics 3D LAU KA YIN 劉珈言
Top of the Level in Mathematics 4A HUNG LONG YIN 洪朗然
Top of the Level in Mathematics 5E CHAN YUI CHIT 陳睿哲
Top of the Level in Mathematics 6C WONG HO TAI 王浩泰
Top of the Level in Music 1A YUNG CHUNG YIN 容頌言
Top of the Level in Music 2D LUI CHEUK LAM 呂卓琳
Top of the Level in Music 3D LAU TSZ CHING 劉芷澄
Top of the Level in Physical Education 1B LEUNG HOI HUNG 梁凱鴻
Top of the Level in Physical Education 2A CHAN HEI LONG 陳希朗
Top of the Level in Physical Education 3D HUNG HIN LONG 孔憲朗
Top of the Level in Physical Education 4B LAU TAK KEI 劉德基
Top of the Level in Physical Education 5B CHAN KIN HANG 陳健衡
Top of the Level in Physical Education 6C HO WING SZE 何詠詩
Top of the Level in Physics 3D LAM TSZ CHUN 林子竣
Top of the Level in Physics 4A HUNG LONG YIN 洪朗然
Top of the Level in Physics 5E CHAN YUI CHIT 陳睿哲
Top of the Level in Physics 6C WONG HO TAI 王浩泰
Top of the Level in Putonghua 1A LAW CHING YU 羅靜如
Top of the Level in Putonghua 2D YEUNG KA YIU 楊嘉瑤
Top of the Level in Putonghua 3D CHEN XIAO TONG 陳曉彤
Top of the Level in Religious Education 1A YUNG CHUNG YIN 容頌言
Top of the Level in Religious Education 2D LEE WING LAM 李穎林
Top of the Level in Religious Education 3D CHAN WAI HAN 陳惠嫻
Top of the Level in Religious Education 6C LEUNG ON YING JOANNE 梁安瑩
Top of the Level in Religious Studies 4B LUI KA YING 呂嘉瑩
Top of the Level in Religious Studies 5C NG HIU CHING 吳曉晴
Top of the Level in Science 1A CHOW NGO KIU 周翱翹
Top of the Level in Science 2D CHOI LOK YING 蔡樂盈
Top of the Level in Technology & Living 1A CHOW NGO KIU 周翱翹
Top of the Level in Technology & Living 2D CHOI LOK YING 蔡樂盈
Top of the Level in Technology & Living 2D YEUNG SZE NGA 楊斯雅
Top of the Level in Technology & Living 3D CHUNG WAI YEE 鍾瑋儀
Top of the Level in Visual Arts 1A CHAN KA LAI 陳嘉麗
Top of the Level in Visual Arts 2D CHU KA LAM 朱嘉琳
Top of the Level in Visual Arts 3D KEUNG NGA YAN 姜雅昕
Top of the Level in Visual Arts 4B CHAN KEI TUNG 陳杞彤
Top of the Level in Visual Arts 5E CHEUNG KA WAH FRANCIS 張家華
Top of the Level in Visual Arts 6B CHEUNG MING WAI 張明慧
Award Class English Name Chinese Name
Outstanding Performance in Service Award 6A WONG CHUN WAI 黃晉煒
Outstanding Performance in Service Award 6B WONG KA HEI 黃嘉晞
Outstanding Performance in Service Award 6B YIU FEI 姚菲
Outstanding Performance in Service Award 6C CHAN KA MAN 陳嘉雯
Outstanding Performance in Service Award 6C LEE TSZ CHING 李子晴
Outstanding Performance in Service Award 6C LEUNG TSZ KWAN 梁芷筠
Outstanding Performance in Service Award 6C MAK HIU TUNG 麥曉彤
Outstanding Performance in Service Award 6C SIT KA MING 薛嘉明
Outstanding Performance in Service Award 6D LI ON LAI 李安麗
Service Award 2A CHUNG CHUN WANG 鍾俊宏
Service Award 2A FUNG MAN YI 馮敏怡
Service Award 2A LO LOK YIN 盧樂賢
Service Award 2D WU CARMEN 胡加敏
Service Award 3B LEE CHUN HO JEFFERY 李俊豪
Service Award 4A KU CHING HIM ISAAC 顧正謙
Service Award 4A TAI KA CHUN 戴嘉俊
Service Award 4B CHEUNG HOI CHING 張凱晴
Service Award 4B CHEUNG PO YAN 張浦甄
Service Award 4B CHUNG WUN WAI 鍾煥維
Service Award 4B HUI WAI YEE 許慧儀
Service Award 4B HUI WING LAM 許詠嵐
Service Award 4B LAW HOI YING 羅愷瑩
Service Award 4B LUI KA YING 呂嘉瑩
Service Award 4B TANG WAI SZE 鄧煒詩
Service Award 4B TUNG LEUNG 董樑
Service Award 4B WANG SHANSHAN 王珊珊
Service Award 4B WONG KIN FAI 黃健輝
Service Award 4B WONG PO KWAN 王寶君
Service Award 4C CHAN LAI MING 陳麗明
Service Award 4C CHAU WAI SUEN 周委宣
Service Award 4C NG HEI TUNG 吳晞潼
Service Award 4C TSANG HO YI 曾可兒
Service Award 4C WONG YIK KWO 黃奕果
Service Award 4C YEUNG HANG WING 楊亨詠
Service Award 4C YU MEI KWAN 余美均
Service Award 4D CHENG CHUNG KIU 鄭仲翹
Service Award 4D LAW SUM SUM 羅芯芯
Service Award 4D LUK CHUN HAY 陸俊希
Service Award 4E KWAN YING TO KATELYN 關映淘
Service Award 5A CHAN HIU YAN 陳曉欣
Service Award 5A CHEUNG HO YAN 張可欣
Service Award 5A CHEUNG KA WAI 張家瑋
Service Award 5A HUANG MEI YEE 黃美儀
Service Award 5A LAU KA YU 劉珈余
Service Award 5A NG KA YI 吳嘉怡
Service Award 5A TONG OI CHU 湯愛珠
Service Award 5B CHAN CHAK YIM 陳澤艷
Service Award 5B HUI MEI KI 許美琪
Service Award 5B KWOK HOI YING 郭凱瑩
Service Award 5B LEE LOK YIU 李樂瑤
Service Award 5B LEUNG CHI YAN 梁智殷
Service Award 5B MAK CHEUK YAT 麥卓溢
Service Award 5B TSUI CHOR TING 崔楚婷
Service Award 5C CHAN FUN YI 陳歡兒
Service Award 5C HO SIN HANG 何善恒
Service Award 5C LEE WAI YING 李慧盈
Service Award 5C LI XIAO YI 李曉儀
Service Award 5C MO TSUN HEI 巫浚晞
Service Award 5C WONG HUI CHI 黃栩之
Service Award 5D CHEUNG HONG LAM 張康琳
Service Award 5D CHUNG YI HAN 鍾怡嫻
Service Award 5D LEUNG HOI KA 梁愷家
Service Award 5D MA HIU TUNG 馬曉童
Service Award 5D SO CHING CHING 蘇晴晴
Service Award 5D WAN KA WAI 温嘉緯
Service Award 5E CHAN CHUNG HIN 陳重軒
Service Award 5E CHEUNG KA MAN 張嘉敏
Service Award 5E CHU KA WAI 朱家衛
Service Award 5E KONG WING YAN 江詠欣
Service Award 5E LI TSZ TUNG VICKY 李芷彤
Service Award 5E TSO YEE MING 曹義銘
Service Award 5E WONG HIU KWAN 黃曉君
Service Award 5E YEUNG TSZ KEI 楊紫琦
Service Award 5E YUEN NI TUN NATHAN 袁彌敦
Service Award 6A FUNG CHEUK WING 馮卓穎
Service Award 6B CHAN WING KWAN 陳榮坤
Service Award 6B LEE TOI MAN 李黛敏
Service Award 6B WONG LOK KAN 王樂勤
Service Award 6C HO WING SZE 何詠詩
Service Award 6C WONG CHI WA 王志華
Service Award 6D HO KWUN YIN 何冠賢
Service Award 6D HUI LO CHUN 許盧真
Service Award 6E LAM MARK LOK HIN 林諾軒
Service Award 6E WONG KA HO 黃嘉皓

Sports Day

Event Position Name Class/House/Result
100H-A-Boy 1st HO KWUN YIN 6D L 17.69"
2nd WAN KA WAI 5D W 21.32"
3rd WONG CHUN KIT 4A C 21.41"
100H-A-Girl 1st CHONG MAN YI 6E H 21.02"
2nd YUEN TSZ YING RACHEL 5C C 23.31"
3rd ZHOU WENTING 5A C 25.93"
100H-B-Boy 1st LAU TAK KEI 4B L 19.28"
2nd CHENG HOK HOI 4D L 20.28"
3rd LING TOMMY 3C H 20.79"
100H-B-Girl 1st NG SIN YU 4A C 21.12"
2nd WU WAI SHAN 3D L 26.62"
3rd
100m-A-Boy 1st CHAN KIN HANG 5B L 11.69"
2nd KUNG CHIN HUNG 6C L 12.63"
3rd CHOI HIU FUNG 5D W 12.97"
100m-A-Girl 1st CHEUNG MING WAI **New Record** 6B W 13.56"
2nd HO WING SZE 6C C 14.87"
3rd TUNG WING SUI 5D H 15.180"
100m-B-Boy 1st HUNG LAP FUNG 2A L 12.74"
2nd TSE KWAN KIU 3C C 13.02"
3rd LEE WING KEI 3D C 13.180"
100m-B-Girl 1st CHIM PUI TSUN 3B W 16.31"
2nd CHAN SIU YIN 3D L 16.50"
3rd LAU SIN YI 2B H 17.15"
100m-C-Boy 1st LO LOK YIN 2A L 12.96"
2nd LAM HOI KIT 2C H 13.63"
3rd LEUNG HOI HUNG 1B H 13.67"
100m-C-Girl 1st YUEN WING YI 1A W 15.22"
2nd LEE WING LAM 2D W 15.43"
3rd WONG HIU LAAM 2C C 15.74"
1500m-A-Boy 1st YIU YIN LOK 5B C 5'18.87"
2nd SIT KA MING 6C C 5'28.95"
3rd LI JIAXING 4B W 5'43.38"
1500m-A-Girl 1st HO WING SZE 6C C 6'59.84"
2nd ZHOU YUETING 3D L 7'14.25"
3rd HUI MEI KI 5B C 7'44.52"
1500m-B-Boy 1st CHEUNG KA TO 3A H 5'09.72"
2nd CHENG CHUNG KIU 4D C 5'34.47"
3rd HUNG LAP FUNG 2A L 5'49.97"
1500m-B-Girl 1st WU WAI SHAN 3D L 6'56.13"
2nd TAM SZE WAI 3C H 6'58.45"
3rd LAU KA YIN 3D H 7'10.81"
1500m-C-Boy 1st CHEUNG CHIN TO 2D L 5'23.61"
2nd FAN LOK KIN 2B L 5'23.96"
3rd NG CHEUK NAM 2B H 6'04.30"
200m-A-Boy 1st CHAN KIN HANG 5B L 24.09"
2nd LI KAM FAI 5B L 25.41"
3rd WONG KIN FAI 4B C 26.78"
200m-A-Girl 1st CHEUNG MING WAI 6B W 30.03"
2nd FAN YUEN YUNG 5E W 33.65"
3rd WAN LAC TINH 5E W 40.16"
200m-B-Boy 1st TSANG TSZ CHUNG 4B C 27.60"
2nd KWOK YUEN CHI 2D C 27.61"
3rd LIU YUK LUN 3A W 28.06"
200m-B-Girl 1st LAM NGA TUNG 4C H 32.59"
2nd CHEUNG HOI CHING 4B W 32.91"
3rd NGAN SIU YAN 3A L 33.46"
200m-C-Boy 1st NG HO LUN 2A C 28.39"
2nd LEUNG HOI HUNG 1B H 29.91"
3rd WONG TING YUEN 2B C 30.03"
200m-C-Girl 1st LEE WING LAM 2D W 33.72"
2nd YUEN WING YI 1A W 33.89"
3rd WONG TSZ SZE 1C W 35.25"
400m-A-Boy 1st HO KWUN YIN 6D L 0'59.11"
2nd WONG HONG TAI 5D H 0'59.44"
3rd XIAO YAU SHING 4B H 1'05.40"
400m-A-Girl 1st CHEUNG KA MAN **New Record** 5E C 1'05.25"
2nd HUANG MEI YEE 5A W 1'16.32"
3rd LEE LOK YIU 5B W 1'19.06"
400m-B-Boy 1st WONG YUK KWAN 3B C 1'03.05"
2nd LAU TAK KEI 4B L 1'04.37"
3rd CHUNG WUN WAI 4B L 1'07.50"
400m-B-Girl 1st LAM NGA TUNG 4C H 1'15.59"
2nd CHEUNG HOI CHING 4B W 1'15.78"
3rd LAU TSZ CHING 3D W 1'16.56"
400m-C-Boy 1st TSOI WANG CHIT 2C W 1'10.47"
2nd CHAN KA SING 2D W 1'13.06"
3rd CHAN HEI LONG 2A H 1'14.09"
400m-C-Girl 1st LAM NICOLE ON CHIT 2B L 1'23.80"
2nd WONG CHING YU 2C W 1'27.24"
3rd LI CHEUK YAN 1A W 1'28.78"
4x100m-A-Boy 1st LOYALTY L 0'49.66"
2nd COURAGE C 0'51.94"
3rd WISDOM W 0'52.72"
4x100m-A-Girl 1st WISDON W 1'00.56"
2nd COURAGE C 1'00.90"
3rd HONESTY H 1'03.97"
4x100m-B-Boy 1st COURAGE C 0'53.66"
2nd LOYALTY L 0'54.32"
3rd HONESTY H 0'55.59"
4x100m-B-Girl 1st LOYALTY L 1'03.71"
2nd COURAGE C 1'05.28"
3rd WISDON W 1'06.63"
4x100m-C-Boy 1st LOYALTY L 0'58.06"
2nd HONESTY H 0'58.82"
3rd COURAGE C 1'00.06"
4x100m-C-Girl 1st WISDON W 1'07.28"
2nd COURAGE C 1'09.09"
3rd LOYALTY L 1'09.16"
4x400m-A-Boy 1st LOYALTY L 4'02.11"
2nd COURAGE C 4'13.49"
3rd WISDOM W 4'17.24"
4x400m-A-Girl 1st COURAGE C 5'12.69"
2nd WISDON W 5'29.47"
3rd LOYALTY L 5'46.22"
4x400m-B-Boy 1st COURAGE C 4'29.52"
2nd LOYALTY L 4'33.31"
3rd HONESTY H 4'47.31"
4x400m-B-Girl 1st LOYALTY L 5'26.50"
2nd HONESTY H 5'29.50"
3rd WISDON W 5'43.18"
4x400m-C-Boy 1st LOYALTY L 4'47.78"
2nd WISDOM W 5'12.91"
3rd HONESTY H 5'40.07"
800m-A-Boy 1st YIU YIN LOK 5B C 2'27.31"
2nd LI JIAXING 4B W 2'32.66"
3rd CHEUNG HO CHING 6B L 2'53.25"
800m-A-Girl 1st CHEUNG KA MAN 5E C 2'53.41"
2nd ZHOU YUETING 3D L 3'23.56"
3rd LEE LOK YIU 5B W 3'26.59"
800m-B-Boy 1st CHEUNG KA TO 3A H 2'23.90"
2nd CHENG CHUNG KIU 4D C 2'33.59"
3rd LEE CHUN HO JEFFERY 3B H 2'50.72"
800m-B-Girl 1st LAW HOI YING 4B L 3'11.18"
2nd LAU KA YIN 3D H 3'24.40"
3rd LAU TSZ CHING 3D W 3'30.88"
800m-C-Boy 1st CHEUNG CHIN TO 2D L 2'44.91"
2nd FAN LOK KIN 2B L 2'48.10"
3rd NG CHEUK NAM 2B H 2'59.94"
800m-C-Girl 1st LAM NICOLE ON CHIT 2B L 3'22.99"
2nd LI CHEUK YAN 1A W 3'35.31"
3rd KAN LOK CHI 2C W 3'40.24"
DIS-A-Boy 1st WONG LOK KAN 6B L 23.34m
2nd WAN KA WAI 5D W 20.13m
3rd LEE PUI MING ALEX 6B H 20.08m
DIS-A-Girl 1st KWOK KA YI 5A H 18.37m
2nd LI TSZ TUNG VICKY 5E L 17.93m
3rd CHEUNG WAI 5E W 15.41m
DIS-B-Boy 1st LUNG KA CHI 4E L 17.83m
2nd KWOK YUEN CHI 2D C 16.60m
3rd YIP YUN TO 2D C 15.09m
DIS-B-Girl 1st HUI WING LAM 4B W 15.12m
2nd YEUNG SZE CHING 3B C 13.40m
3rd LO MING YEE 3C L 11.81m
HJ-A-Boy 1st MAN WAI CHUN 5B C 1.70m
2nd YU WAI CHUNG 5D H 1.35m
3rd FUNG SIU HANG 5B L 1.30m
HJ-A-Girl 1st HE MINGSI 5A L 1.201m
2nd CHAU HIU TUNG 6C L 1.200m
3rd HUANG MEI YEE 5A W 1.141m
HJ-B-Boy 1st NG CHEUK FUNG 3C L 1.42m
2nd TSE KWAN KIU 3C C 1.351m
3rd WOO KA KI 3C L 1.350m
HJ-B-Girl 1st WU WAI SHAN 3D L 1.15m
2nd YIP MAN WAI 3A L 1.131m
3rd WONG PO KWAN 4B W 1.130m
HJ-C-Boy 1st LEUNG KA TSUN 2D L 1.141m
2nd NG SHIU YIN 1C W 1.140m
3rd LAM SAM 1C W 1.08m
HJ-C-Girl 1st WU CARMEN 2D H 1.151m
2nd WONG HIU CHING 1A W 1.150m
3rd WONG HIU LAAM 2C C 1.13m
JA-A-Boy 1st LUK CHUN HAY 4D C 25.80m
2nd XIAO YAU SHING 4B H 23.72m
3rd CHIU YIK LONG 4D W 22.99m
JA-A-Girl 1st HUANG MEI YEE 5A W 17.42m
2nd LAI SUET YEE 5E L 13.08m
3rd LAW HOI LAM 6D W 12.64m
JA-B-Boy 1st CHENG CHUNG KIU 4D C 23.30m
2nd CHUNG WUN WAI 4B L 22.36m
3rd NG CHEUK FUNG 3C L 18.39m
LJ-A-Boy 1st KUNG CHIN HUNG 6C L 5.40m
2nd LI KAM FAI 5B L 5.10m
3rd CHAN KIN HANG 5B L 5.00m
LJ-A-Girl 1st CHEUNG MING WAI 6B W 4.15m
2nd CHEUNG KA MAN 5E C 3.84m
3rd CHEUNG WAI / ZHOU WENTING 5E W 3.71m /5A C 3.71m
LJ-B-Boy 1st TSANG TSZ CHUNG 4B C 5.01m
2nd CHEONG CHI KIN 3A L 4.95m
3rd LEE WING KEI 3D C 4.61m
LJ-B-Girl 1st LAM NGA TUNG 4C H 3.71m
2nd CHEUNG HOI CHING 4B W 3.67m
3rd YU MEI KWAN 4C L 3.55m
LJ-C-Boy 1st CHAN HEI LONG 2A H 4.35m
2nd FAN LOK KIN 2B L 4.21m
3rd LO LOK YIN 2A L 3.86m
LJ-C-Girl 1st LEUNG CHEUK YAN 2C C 2.91m
2nd HO YU SUM 1D L 3.04m
3rd YUEN WING YI 1A W 3.05m
SP-A-Boy 1st LAU HANG YI 6B C 08.74m
2nd YIU WING SAN 5B L 08.63m
3rd WONG HO HIN 4E H 08.35m
SP-A-Girl 1st LI TSZ TUNG VICKY 5E L 07.50m
2nd TUNG WING SUI 5D H 06.89m
3rd CHAN PUI YAN 4A W 06.59m
SP-B-Boy 1st LUNG KA CHI 4E L 09.86m
2nd KWOK CHIN HEI 2C W 08.39m
3rd LAM KIM WAI 2D W 08.05m
SP-B-Girl 1st LAW HOI YING 4B L 6.61m
2nd HUI WING LAM 4B W 6.42m
3rd LAU YU FEI 4C C 6.16m
SP-C-Boy 1st LAM HOI KIT 2C H 08.73m
2nd NG CHUN HEI 2B W 06.94m
3rd LIU KA KIT 2B C 06.90m
SP-C-Girl 1st WAI YIK TUNG 2A C 6.07m
2nd WAN SI NGA 2A L 6.03m
3rd NGAI SAI MUI 1E H 5.58m
TJ-A-Boy 1st HO KWUN YIN 6D L 10.79m
2nd WAN KA WAI 5D W 10.18m
3rd LI JIAXING 4B W 09.53m
TJ-B-Boy 1st LAU TAK KEI 4B L 10.58m
2nd WONG YUK KWAN 3B C 10.16m
3rd TSANG TSZ CHUNG 4B C 09.80m